Vážení zákazníci, od 8.7. do 19.7. je náš showroom v Lípě u Zlína z důvodu čerpání dovolené uzavřen. Expedice vašich objednávek je však i po tuto dobu zajištěna! S dotazy ohledně krbů a kamen se můžete obracet na Jiřího Jurčáka (tel. 777733335, jiri.jurcak@krbyjurcak.cz), ohledně ostatního sortimentu a vašich objednávek přes e-shop na Zuzanu Ventrčovou (tel. 733352320, zuzana.ventrcova@krbyjurcak.cz). Děkujeme za pochopení. Za tým KRBY Jurčák, Petr Jurčák

Váš Big Green Egg vám jistě poděkuje, když jej po každém použití vyčistíte. V tomto článku si můžete přečíst, jak na to.

Čistění keramických grilů Big Green Egg nevyžaduje velké úsilí a díky kvalitní péči si budete moci vaše "zelené vajíčko" užívat delší dobu a vaše pokrmy budou chutnat ještě lépe.

Big Green Egg Čistič roštu
Big Green Egg Pohrabáč
Big Green Egg Čistič roštu

Čištění před použitím

Odstraňte veškerý starý popel, díky tomu pak snadněji udržíte v EGG konstantní teplotu a získáte větší kontrolu nad nastavením teploty pro přípravu vašich jídel. Použijte pohrabáč, abyste oddělili popel od zbývajícího uhlí a abyste rovnoměrně rozložili dřevěné uhlí. Poté použijte lopatku na popel (nebo jiný nástroj) k odstranění popela větracími dvířky, abyste popel snadno odstranili a nepoškodili keramickou základnu EGG.

Čištění po použití

Vždy odstraňte všechny zbytky jídla. Jednoduše to můžete udělat zahřátím EGG na teplotu přibližně 300°C, nebo použijte některé z nasledujících příslušenství: SpeediClean™ dvojitý čistič roštu, SpeediClean™ čistič roštu s dlouhou rukojetí či čistič roštu z nylonu s diamnatovým povlakem.

Jakékoliv bakterie budou zničeny teplem generovaným při každém vaření.

Zabraňte tvorbě plísně - nebudete teď vaše Big Green Egg nějakou chvíli používat? Na keramický komín nedávejte ani keramickou pokličku, ani litinový regulační poklop s dvojí funkcí, ale nechte komín volně otevřený. Tím zabráníte tvorbě plísně.

Pokud se plíseň v EGG přece jen objeví, jednoduše ji vypalte zahřátím EGG na vysokou teplotu.

Následující instruktážní videa perfektně demonstrují čištění v praxi.

Vlastní kamenná prodejna a sklad

Vlastní kamenná prodejna a sklad

v Lípě u Zlína, k vidění krbové vložky, kamna, grily a další

Působíme po celé ČR

Působíme po celé ČR

krby stavíme po celé ČR

Komplexní kamnářské služby

Komplexní kamnářské služby

od návrhu po realizaci

Tým odborníků

Tým odborníků

vždy připraven vám poradit s výběrem krbu, kamen, grilu, materiálů nebo příslušenství