Vážení zákazníci, od 8.7. do 19.7. je náš showroom v Lípě u Zlína z důvodu čerpání dovolené uzavřen. Expedice vašich objednávek je však i po tuto dobu zajištěna! S dotazy ohledně krbů a kamen se můžete obracet na Jiřího Jurčáka (tel. 777733335, jiri.jurcak@krbyjurcak.cz), ohledně ostatního sortimentu a vašich objednávek přes e-shop na Zuzanu Ventrčovou (tel. 733352320, zuzana.ventrcova@krbyjurcak.cz). Děkujeme za pochopení. Za tým KRBY Jurčák, Petr Jurčák

Keramický gril: Proč ho budete chtít a jak vybrat ten nejlepší?

KERAMICKÉ GRILY

 • snadná regulace teploty
 • možnost grilování v přírodě a na balkóně (MiniMax)
 • snadná příprava k provozu
 • bezproblémové čistění grilů
 • snadná obsluha (každé začátky se zdají být těžké, praxí získáte ale jistotu v obsluze)
 • neomezený provoz 365 dní v roce!
 • 7-8 hodin grilování na jeden zátah
 • doživotní záruka na keramické části BGE

 • vyšší pořizovací cena
 • váha keramického grilu
 • delší doba přípravy grilu u velikosti XL a 2XL

Zde si můžete vybrat model Big Green Egg.

Váháte nad koupí grilu? Raději byste si ho nejdříve vyzkoušeli? S naší půjčovnou není problém. Půjčit si můžete model MiniMax.

Big Green Egg keramický gril
Big Green Egg keramický gril

Kamado je velmi dobrý pomocník pro pečení při velmi nízkých i velmi vysokých teplotách, takže se v něm dá udit i při teplotách pod 100°C, ale i péct pizzu při 350°C. Keramika má vysokou akumulační schopnost tepla, dovoluje grilování i v chladných zimních měsících (při otevírání víka nedochází k velkým teplotním výkyvům v grilu) a navíc mají velmi nízkou spotřebu paliva. Keramické grily jsou těžší, a i když se dá pořídit s pojízdnou konstrukcí, je dobré mu vyčlenit své místo a co nejméně s ním manipulovat. Pro výrobu grilů se používá keramika, její směsi a žáruvzdorné materiály. Jedná se o perfektní tepelné izolanty. Pokud gril nerozbijete třeba tím, že vám spadne na zem, bude vám sloužit opravdu mnoho let, či po generace.

Naše nabídka keramických grilů Big Green Egg.

Grily využívají jako palivo pouze kvalitní dřevěné uhlí, které je absolutně nezávadné. Nikoli brikety a dřevo! Keramické grily mají proti klasickým plechovým grilům na dřevěné uhlí nebo plynovým grilům celou řadu výhod. Za nejvýznamnější rozhodně platí dlouhá životnost a odolnost, všestrannost, rychlé zahřátí a jednoduché používání.

Velikost - Za malé grily platí ty s průměrem grilovacího roštu do 33 cm. Připravíte na něm jídlo pro 2 – 4 osoby. Střední grily s průměrem roštu cca 34 - 55 cm jsou určeny pro 5 - 8 strávníků. Velké grily jsou cca od 55 cm průměru roštu a více. Tyto rozměry jsou ale orientační, každý výrobce člení velikosti grilů individuálně.

Big Green Egg keramický gril

Hlavní předností jsou skvělé vlastnosti keramiky. Keramika je úžasný izolant. Díky silným stěnám můžete keramické grily používat za každého počasí, včetně silného větru. Vzhledem k tomu, že v keramickém grilu dochází k pomalému proudění vzduchu a hoření, není třeba do grilu často přikládat palivo. Navíc, jakmile se maso zahřeje, začne se z jeho povrchu odpařovat voda. Čím více vzduchu v grilu proudí, tím větší odpařování je. Vzhledem k tomu, že u keramických grilů dochází k malému proudění vzduchu, zůstává maso šťavnatější. Zatímco z masa připraveného v plechovém grilu na dřevěné uhlí se může odpařit až 30 % vody, u keramického je to méně.

JAK FUNGUJÍ KERAMICKÁ KAMADA?

 • Jak tedy funguje keramický gril? Dnešní modely se svým designem nepatrně liší od těch, které se v Japonsku používaly před stovkami let. Horní a spodní části jsou vyrobeny z keramiky. Ve spodní části se nachází topeniště určené pro žhavé uhlíky.

 • Ocelový grilovací rošt je uložen přímo nad zdrojem tepla. Ve spodní části grilu najdete otvor krytý posuvnou plechovou klapkou, který slouží pro vymetání popela, ale také pro nasávání vzduchu do grilu.

 • Horní část je zakončena komínkem s otvorem, na který se osazuje většinou litinová regulační klapka pro regulaci odtahu vzduchu. Spodní keramickou část grilu lemuje nahoře těsnění, které zabraňuje přisávání vzduchu a také úniku tepla. Čím více vzduchu proudí do grilu spodním otvorem, tím větší vnitřní teploty dosáhnete. Jakmile přísun vzduchu ve spodní části omezíte, bude uvnitř grilu nižší teplota.

 • Při nízkých teplotách se z vašeho grilu může bez problémů stát udírna.

Big Green Egg keramický gril
Big Green Egg keramický gril

Jakmile skončíte s grilováním, stačí uzavřít horní a spodní regulační klapky. Uhlíky vyhasnou a zbydou vám na další grilování. Žádné zbytky paliva nevyhazujete. Při příštím grilování palivo jednoduše přisypete do zbytku z posledního grilování. Vnitřek nevyžaduje žádnou náročnou údržbu. Je potřeba z něj pouze odstranit popel. 

Pořizovací cena keramických grilů není zanedbatelná, a proto by vás mělo zajímat, zda výrobce nabízí také náhradní díly. Kvalitní výrobce bude ve svém portfoliu náhradní díly rozhodně mít. Jestliže narazíte na podezřele levné keramické grily, ušetříte sice při nákupu, ale výrobce pravděpodobně nebude nabízet náhradní díly. V případě poškození po záruční době vám nezbyde nic jiného, než pořízení nového grilu. 

Spolehlivého výrobce poznáte rovněž podle délky záruky. Je to stejné jako u nového auta. I zde hraje záruka důležitou roli. Na kvalitní keramický gril můžete získat i doživotní záruku. 2 letá záruka je u keramického grilu opravdu málo a u takového výrobku si můžete být jisti, že je velká pravděpodobnost, že s takovým výrobkem budou brzy problémy.

Vlastní kamenná prodejna a sklad

Vlastní kamenná prodejna a sklad

v Lípě u Zlína, k vidění krbové vložky, kamna, grily a další

Působíme po celé ČR

Působíme po celé ČR

krby stavíme po celé ČR

Komplexní kamnářské služby

Komplexní kamnářské služby

od návrhu po realizaci

Tým odborníků

Tým odborníků

vždy připraven vám poradit s výběrem krbu, kamen, grilu, materiálů nebo příslušenství