Hoxter je v branži výroby krbů synonymem pro kvalitu a precizní fungování. Obchodní zásady české firmy Hoxter založené na technické dovednosti, podnikatelské odpovědnosti a absolutní spolehlivosti se odrážejí v prvotřídní kvalitě dodávaných produktů. Hoxter produkty splňují nejvyšší požadavky na každodenní použitelnost, technickou vyspělost, dlouhou životnost a design. Z těchto důvodů jsou dnes výrobky Hoxter úspěšně rozšířeny v mnoha evropských zemích. Hoxter vyrábí krbové vložky v Jinačovicích, okr. Brno-venkov, a to od roku 2009 a dodává je do více než 23 zemí, nejen v Evropě.

HOXTER, a.s. - zakladatelé, p. Richard Dorazil a p. Petr Banasinski

p. Richard Dorazil a p. Petr Banasinski - zakladatelé HOXTER, a.s.

Obchodní filozofie firmy HOXTER

Hoxter spolupracuje výhradně s odborníky v oboru, tedy s kamnáři, kteří k produktům Hoxter poskytují patřičně kvalitní práci a servis. Společnost Hoxter se tak snaží zabránit prodeji jejich produktů na internetu. Majitelé firmy Hoxter se rozhodli jít cestou selektivní distribuce, která zahrnuje důvěru a respektuje obchodní partnerství. Tato cesta se ukázala jako správná, konečným zákazníkům totiž přináší servis, který je pro perfektní funkčnost krbu velmi důležitý.

Tato filozofie je důvodem, proč produkty Hoxter v našem internetovém obchodě nemůžete zakoupit napřímo, ale je třeba nás kontaktovat prostřednictvím poptávkového formuláře, nebo jinak (telefonicky, mailem).

Kvalita

Na korpus krbových vložek poskytuje Hoxter záruku 5 let. Hoxter se neztotožňuje se současným trendem vyrábět produkty s krátkodobou životností. Produkty Hoxter jsou robustní, vyrobené z nejkvalitnějších materiálů, schopné dlouhodobě obstát při intenzivním používání a vysoké zátěži.

Materiály

Korpusy jsou vyrobeny z žáruvzdorné oceli třídy P265 GH, používané pro výrobu tlakových nádob a potrubí, pracujících za vysokých teplot. Oproti standardní konstrukční oceli je žáruvzdorná ocel obohacena o Cr a Ni. Materiál je také vyšší chemické čistoty. Díky tomu je zajištěna dlouhá životnost a mechanická stálost při teplotním namáhání.

Dvojité prosklení

Dvojité prosklení dvířek odpovídá aktuálním stavebním standardům. Díky současným možnostem tepelné izolace staveb jsou energetické požadavky domů i jednotlivých místností nižší než dříve. Dvojité prosklení zlepšuje izolační vlastnosti dvířek a redukuje množství tepla prosálaného dvířky do místnosti. V místnosti s nižšími energetickými požadavky tak nedochází k přetápění.

Barva

Barva UHT-HYDRO® používaná společností Hoxter patří ke špičce mezi povrchovými materiály. Vysychá ihned po nanesení při pokojové teplotě, nevzniká tak nežádoucí kouř a zápach při prvním zatopení. Její teplotní odolnost je 600 ºC. Barva UHT-HYDRO® je extrémně odolná proti mechanickému poškození a je použita na pohledových dílech produktů HOXTER.

Mechanizmus dvířek

Propracovaný posuvný mechanismus zaručuje trvale tichý a lehký chod dvířek. Dvířka se zasouvají do uzavřené komory nad dvířky a neomezují tak obytný prostor. Precizní chod dvířek ve vysokých provozních teplotách garantuje osm ložisek, která odolávají teplotám do 350 °C. Ložiska se pohybují v nerezových profilech, které přesně a trvale definují pohyb dvířek. Při otevírání se dvířka nejprve od korpusu odtahují, aby nedocházelo k poškození těsnění, a dále se posouvají nahoru ve vzdálenosti několika milimetrů od korpusu. Při dovírání dvířek ve spodní poloze přitlačuje dvířka ke korpusu pružinový mechanismus silou 25 kg a tak dokonale utěsňuje topeniště.

Dveřní profil

Dvířka patří ke komponentům v pohybu, u nichž je kladen velký důraz na pevnost a stálost. Tyto vlastnosti splňuje speciálně zhotovený dveřní profil o síle stěny 2,5 mm. Parametr pevnosti dveřního profilu garantuje stálost vlastností dvířek při každodenním provozu ve vysokých teplotách. Dveřní profil lze variabilně kombinovat s jednoduchým i dvojitým prosklením dvířek. Těsnění je ve dveřním profilu zasazeno do konické drážky, která zajišťuje těsnění proti vypadnutí.

Komplexní služby

Komplexní služby

Poradenství, návrhy krbů a kamen, realizace na klíč, nerezové komíny, speciální kamnářské materiály

Trvalá hodnota

Trvalá hodnota

Prodáváme krbové vložky a kamna pouze od prověřených výrobců. Námi postavené krby a kamna jsou vysoké kvality a zaručují tak pro vás trvalou hodnotu.

Nakupujte u odborníků

Nakupujte u odborníků

Máme mnohaleté zkušenosti se stavbami krbů a kamen. Díky tomu víme, jak krb nebo kamna nejlépe konstruovat, aby optimálně plnili svou funkci.