Hoxter, český výrobce teplovzdušných a teplovodních krbových vložek a akumulačních kamen je v branži výroby krbů a kamen synonymem pro kvalitu a precizní fungování.

Hoxter je v branži výroby krbů synonymem pro kvalitu a precizní fungování. Obchodní zásady české firmy Hoxter založené na technické dovednosti, podnikatelské odpovědnosti a absolutní spolehlivosti se odrážejí v prvotřídní kvalitě dodávaných produktů. Hoxter produkty splňují nejvyšší požadavky na každodenní použitelnost, technickou vyspělost, dlouhou životnost a design. Z těchto důvodů jsou dnes výrobky Hoxter úspěšně rozšířeny v mnoha evropských zemích. Hoxter vyrábí krbové vložky v Jinačovicích, okr. Brno-venkov, a to od roku 2009 a dodává je do více než 23 zemí, nejen v Evropě.

HOXTER, a.s. - zakladatelé, p. Richard Dorazil a p. Petr Banasinski

p. Richard Dorazil a p. Petr Banasinski - zakladatelé HOXTER, a.s.

Obchodní filozofie firmy HOXTER

Hoxter spolupracuje výhradně s odborníky v oboru, tedy s kamnáři, kteří k produktům Hoxter poskytují patřičně kvalitní práci a servis. Společnost Hoxter se tak snaží zabránit prodeji jejich produktů na internetu. Majitelé firmy Hoxter se rozhodli jít cestou selektivní distribuce, která zahrnuje důvěru a respektuje obchodní partnerství. Tato cesta se ukázala jako správná, konečným zákazníkům totiž přináší servis, který je pro perfektní funkčnost krbu velmi důležitý.

Tato filozofie je důvodem, proč produkty Hoxter v našem internetovém obchodě nemůžete zakoupit napřímo, ale je třeba nás kontaktovat prostřednictvím poptávkového formuláře, nebo jinak (telefonicky, mailem).

Kvalita

Na korpus krbových vložek poskytuje Hoxter záruku 5 let. Hoxter se neztotožňuje se současným trendem vyrábět produkty s krátkodobou životností. Produkty Hoxter jsou robustní, vyrobené z nejkvalitnějších materiálů, schopné dlouhodobě obstát při intenzivním používání a vysoké zátěži.

Materiály

Korpusy jsou vyrobeny z žáruvzdorné oceli třídy P265 GH, používané pro výrobu tlakových nádob a potrubí, pracujících za vysokých teplot. Oproti standardní konstrukční oceli je žáruvzdorná ocel obohacena o Cr a Ni. Materiál je také vyšší chemické čistoty. Díky tomu je zajištěna dlouhá životnost a mechanická stálost při teplotním namáhání.

Dvojité prosklení

Dvojité prosklení dvířek odpovídá aktuálním stavebním standardům. Díky současným možnostem tepelné izolace staveb jsou energetické požadavky domů i jednotlivých místností nižší než dříve. Dvojité prosklení zlepšuje izolační vlastnosti dvířek a redukuje množství tepla prosálaného dvířky do místnosti. V místnosti s nižšími energetickými požadavky tak nedochází k přetápění.

Barva

Barva UHT-HYDRO® používaná společností Hoxter patří ke špičce mezi povrchovými materiály. Vysychá ihned po nanesení při pokojové teplotě, nevzniká tak nežádoucí kouř a zápach při prvním zatopení. Její teplotní odolnost je 600 ºC. Barva UHT-HYDRO® je extrémně odolná proti mechanickému poškození a je použita na pohledových dílech produktů HOXTER.

Mechanizmus dvířek

Propracovaný posuvný mechanismus zaručuje trvale tichý a lehký chod dvířek. Dvířka se zasouvají do uzavřené komory nad dvířky a neomezují tak obytný prostor. Precizní chod dvířek ve vysokých provozních teplotách garantuje osm ložisek, která odolávají teplotám do 350 °C. Ložiska se pohybují v nerezových profilech, které přesně a trvale definují pohyb dvířek. Při otevírání se dvířka nejprve od korpusu odtahují, aby nedocházelo k poškození těsnění, a dále se posouvají nahoru ve vzdálenosti několika milimetrů od korpusu. Při dovírání dvířek ve spodní poloze přitlačuje dvířka ke korpusu pružinový mechanismus silou 25 kg a tak dokonale utěsňuje topeniště.

Dveřní profil

Dvířka patří ke komponentům v pohybu, u nichž je kladen velký důraz na pevnost a stálost. Tyto vlastnosti splňuje speciálně zhotovený dveřní profil o síle stěny 2,5 mm. Parametr pevnosti dveřního profilu garantuje stálost vlastností dvířek při každodenním provozu ve vysokých teplotách. Dveřní profil lze variabilně kombinovat s jednoduchým i dvojitým prosklením dvířek. Těsnění je ve dveřním profilu zasazeno do konické drážky, která zajišťuje těsnění proti vypadnutí.

Vlastní kamenná prodejna a sklad

Vlastní kamenná prodejna a sklad

v Lípě u Zlína, k vidění krbové vložky, kamna, grily a další

Působíme po celé ČR

Působíme po celé ČR

krby stavíme po celé ČR

Komplexní kamnářské služby

Komplexní kamnářské služby

od návrhu po realizaci

Tým odborníků

Tým odborníků

vždy připraven vám poradit s výběrem krbu, kamen, grilu, materiálů nebo příslušenství

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení