Vážení zákazníci, od 8.7. do 19.7. je náš showroom v Lípě u Zlína z důvodu čerpání dovolené uzavřen. Expedice vašich objednávek je však i po tuto dobu zajištěna! S dotazy ohledně krbů a kamen se můžete obracet na Jiřího Jurčáka (tel. 777733335, jiri.jurcak@krbyjurcak.cz), ohledně ostatního sortimentu a vašich objednávek přes e-shop na Zuzanu Ventrčovou (tel. 733352320, zuzana.ventrcova@krbyjurcak.cz). Děkujeme za pochopení. Za tým KRBY Jurčák, Petr Jurčák

V kamnech Nordpeis se snoubí tradice s moderní funkčností. Ať už jde o krbová kamna, akumulační kamna nebo krbové sestavy, jejich kvalita, inovativní technologie a atraktivní design byly vždy hlavním zájmem společnosti Nordpeis.

Firma Nordpeis byla založena v roce 1984. Od té doby se norská historie a tradice stala součástí kamen Nordpeis. Kvalita, inovativní technologie a atraktivní design byly vždy hlavním zájmem společnosti.

V kamnech Nordpeis se snoubí tradice s moderní funkčností.

Vývoj a cíle

Společnost Nordpeis vyvíjí produkty, které splňují nepřísnější požadavky na čisté spalování, což vede k velmi hospodárnému využívání dřeva a šetří životní prostředí. Cílem je vyrábět kamna s ideální plochou skla, která uživateli nabízí ničím nerušený pohled do plamenů. V dnešní době je společnost Nordpeis předním výrobcem kamen na trhu. Společnost má vlastní laboratoř a neustále pracuje na vývoji jak nových modelů, tak i na inovaci stávajících.

Design

V souladu s tradicí Nordpeis je design jedním z hlavních pilířů filosofie společnosti. Funkce i provedení jsou velmi důležité.

Jak kamna a krby Nordpeis fungují

Materiál

Společnost Nordpeis testuje více než 30 let různé materiály pro výrobu kamen i krbů. Ve spolupráci s předními laboratořemi a univerzitami vyvinuli materiály, které splňují nejvyšší požadavky odolnosti vůči teplotnímu zatížení a teplotním výkyvům.

SHAPESTONE LIGHT

Speciálně vyztužený lehký beton je relativně lehký materiál. Stálost a pevnost tohoto materiálu je dána vyztužujícími vlákny. Díky tomu je materiál odolný vysoké zátěži v místech, kde je potřeba. Prefabrikované díly, které jsou vyráběny z tohoto materiálu, umožňují rychlejší a jednodušší montáže kamen. Navíc lze pak plášť kamen natřít Vámi zvolenou tepelně odolnou barvou.

SHAPESTONE

Speciálně vyztužený beton má velmi hladký povrch. Stálost a pevnost tohoto materiálu je dána vyztužujícími vlákny. Díky tomu je odolný vysoké zátěži v místech, kde je potřeba.

COLORADO

Colorado je speciální beton s voskovaným a leštěným povrchem. Tento povrch je stálý a nelze jej upravovat či měnit. K dispozici je v bílé, přírodní a antracitové barvě. Užitnými vlastnostmi splňuje stejná kritéria jako ShapeStone a ShapeStone Light.

THERMOTTE

Thermotte je světlý materiál, který se používá pro vystýlku ve spalovací komoře. Zabraňuje jejímu zakouření a usazování sazí. Je odolný vůči vysoké teplotě spalování, až 1280°C. Vysoce odolný proti nárazu a pevný. Navíc přispívá k optimálnímu využití paliva a čistějšímu hoření.

AKUMULAČNÍ MATERIÁL POWERSTONE

PowerStone je jedinečný akumulační materiál vyvinutý přímo firmou Nordpeis. Akumuluje tepelnou energii vytvořenou spalováním dřeva, aby ji pak rovnoměrně a postupně po dlouhou dobu sálal do okolí. To zajistí dokonalou tepelnou pohodu bez přetápění místnosti. PowerStone je využíván a nabízen s řadou kamen Salzburg a vybraných modelů krbových kamen.Prefabrikované díly, které jsou vyráběny z tohoto materiálu, umožňují rychlejší a jednodušší montáž kamen. Navíc lze pak plášt kamen natřít zvolenou tepelně odolnou barvou.


Akumulační kamna Salzburg

  • robustní betonová kamna s nadčasovým designem vhodná do moderních interiérů
  • možnost volby povrchového nátěru
  • výběr z několika modelů dle velikosti a výkonu
  • bezkonkurenční poměr ceny, hmotnosti akumulace a užitných vlastností
  • zdravé sálavé teplo po dobu více než 20-ti hodin
  • nízká spotřeba paliva
  • jednoduchá a rychlá instalace

Princip fungování finských akumulačních kamen Salzburg

Akumulace tepla

Základním principem finských kamen je několikahodinové natápění kamen menšími dávkami paliva. Akumulační kamna se liší od ostatních kamen schopností akumulovat teplo a po dlouhou dobu je rovnoměrně sálat do místnosti.

Akumulační kamna Nordpeis fungují na principu spalin obcházejících topeniště. Díky tomu se rovnoměrně prohřívají celá kamna od shora až dolů. Součástí kamen je zatápěcí klapka. Pokud je klapka uzavřena, spaliny prochází dokola kolem ohniště a předávají tepelnou energii akumulačnímu jádru. Tím se kamna "nabíjí" tepelnou energií, kterou posléze pomalu odsálají do svého okolí.

Modely ze řady Salzburg jsou schopné akumulovat a následně sálat rovnoměrně teplo po celý den, a to při velmi malých dávkách paliva.Krbové sestavy

KONVEKČNÍ TEPLO

Krbové sestavy předávají tepelnou energii do místnosti díky takzvanému konvekčnímu teplu. Studený vzduch je nasáván ve spodní zóně krbové sestavy a ohříván krbovou vložkou. S rostoucí teplotou stoupá nahoru a vychází z kamen prostřednictvím výstupů v jejich horní části.

STAVEBNÍ PŘÍPRAVA

Většinu modelů krbových sestav lze postavit přímo na podlahu. Pro krbovou sestavu tak není nutné budovat žádný základ. Díky tomu je instalace krbové sestavy Nordpeis velice snadná a rychlá.

MONTÁŽ

Připravené betonové segmenty umožňují rychlou a čistou montáž. Plášť krbových sestav je dodáván nenatřený v surovém betonu. Tento vzhled lze zachovat, nebo můžete plášť přetřít libovolným odstínem minerální barvy.

KVALITA

Firma Nordpeis vyvinula svůj vlastní speciální beton pro opláštění krbů a kamen. Tento materiál je vyztužen vlákny a je vysoce odolný pro tepelné namáhání.

POWERSTONE

Některé krbové sestavy je možné opatřit akumulačním nástavcem POWERSTONE. Akumulační masa takového nástavce do sebe uloží tepelnou energii. Až ve vaší krbové sestavě uhasne oheň, začne POWERSTONE sálat uloženou tepelnou energii do místnosti.


Krbová kamna

Nordpeis nabízí řadu krbových kamen na dřevo, které jsou skvělým zdrojem vytápění.

DESIGN A KVALITA

Kamna Nordpeis charakterizuje nadčasový a moderní design z oceli a litiny nejvyšší kvality. V případě ocelových kamen jsou dvířka spalovací komory, dno spalovací komory, rošt a některé části podléhající opotřebení, které jsou zvláště vystaveny tepelnému namáhaní, vyrobeny z litiny. Tyto detaily zajišťují, že vaše kamna správě fungují a mají dlouhodobou životnost.

ČISTÉ SPALOVÁNÍ

Všechna krbová kamna byla vyvinuta a testována v souladu s přísnými norskými normami a jsou vyráběna pomocí ekologických výrobních procesů.

PŘÍJEMNÉ TEPLO

Dvouplášťová krbová kamna s principem konvekčního vytápění vytvářejí v místnosti výrazně lepší distribuci tepla a nedochází tak k přetápění interiéru.

TEPELNĚ ODOLNÉ MADLO

Všechna kamna jsou vybavena uživatelsky přívětivým madlem, které zajistí bezpečnou a komfortní obsluhu kamen bez popálení rukou.

SAMOČISTÍCÍ SKLO A SPALOVACÍ KOMORA

Proplachování skleněných povrchů vzduchem je vytvářeno vstupem spalovacího vzduchu na horní hranu dveří spalovací komory. Studený vzduch proudí do podlahy na vnitřní straně okna a zabraňuje usazování částic sazí.

Vysoké teploty ve spalovací komoře spálí usazeniny sazí na deskách Thermotte a udržují je jasné a čisté i po pravidelném používání.

Vlastní kamenná prodejna a sklad

Vlastní kamenná prodejna a sklad

v Lípě u Zlína, k vidění krbové vložky, kamna, grily a další

Působíme po celé ČR

Působíme po celé ČR

krby stavíme po celé ČR

Komplexní kamnářské služby

Komplexní kamnářské služby

od návrhu po realizaci

Tým odborníků

Tým odborníků

vždy připraven vám poradit s výběrem krbu, kamen, grilu, materiálů nebo příslušenství