Big Green Egg Vám bude sloužit po celý život; zvláště pokud se o něj budete dobře starat. Jak na to?

Aby vám vydržel keramický gril Big Green Egg i po následující generace, je zapotřebí provádět pravidelnou kontrolu a údržbu veškerých součástek. Níže se budeme věnovat, jak co nejlépe udržovat vaše vajíčko v perfektní kondici a také, jak jej chránit při nepříznivém počasí.

Zakrývejte vaše EGG - Vaše EGG můžete s klidem nechat celý rok venku. Díky unikátní keramice snadno odolá všem druhům povětrnostních vlivů. Doporučujeme ho však zakrýt, abyste ochránili kovové části. Ideální je použít obal na EGG a rEGGulátor, který je dostupný v různých velikostech a provedeních. (Najdete v kategorii příslušenství - obaly). Tímto způsobem zabráníte tomu, aby se jednotlivé části EGG nepoškodily.

Zkontrolujte všechny šrouby a matice, taktéž kryty matic - přibližně po měsíci po sestavení Vašeho EGG zkontrolujte, zda jsou všechny šrouby a matice/ kryty matic, dobře utaženy, popřípadě je dotáhněte. Dlouhé šrouby, které jsou na černé obruči kolem keramické základny a víka, mohou být utaženy tak, že jsou mírně zakřivené.

Udržujte kovové a litinové části EGG - Udržujte pohyblivé kovové části EGG, zejména závěsné panty a větrací dvířka, v optimálním stavu ošetřováním WD-40 nebo silikonovým sprejem několikrát ročně. Pokud má vaše EGG litonový poklop s dvojí funkcí, doporučujeme vám ho pravidelně ošetřovat rostlinným olejem. Upozornění: k tomuto účelu nepoužívejte olivový olej. Nástupce litinového poklopu s dvojí funkcí, rEGGulátor, má již speciální antikorozní nátěr.

Vyměňte plstěné těsnění - V průběhu času budete muset vyměnit plstěné těsnění mezi keramickým víkem a keramickou základnou, protože těsnění chrání keramickou základnu a zabraňuje proudění “nepsrávného vzduchu”.

Těsnění můžete jednoduše vyměnit za použití těsnicího klíče č. 13, nože, kusu hadříku nebo čisticího polštáře. Postupujte následovně:

  • Krok 1: Odstraňte rEGGulátor nebo litinový poklop s dvojí funkcí z EGG. Pomocí klíče uvolněte matice na černé obruči, zvedněte opatrně keramické víko a umístěte je na bezpečné místo a ujistěte se, že nemůže spadnout!
  • Krok 2: Povolte spodní černou obruč na keramické základně a nechte ji na svém místě.
  • Krok 3: Použijte nůž a / nebo tmel na odstranění co nejvíce starého těsnění z keramické základny a z víka. Oškrabte vnitřní keramiku pomocí ostrého nože nebo tmelového nože a veškeré zbytky odstraňte brusným papírem o zrnitosti 80. Nakonec otřete kuchyňskou utěrkou.
  • Krok 4: Opatrně lepidlo / samolepicí přilepte na okraje keramické základny a víka. Ujistěte se, že švy těsnění jsou na základně a víku přesně na svém místě. Je lepší nechat těsnění lehce přečnívat na vnější než na vnitřní straně, kde by se v okamžiku použití EGG spálilo. Snažte se těsnění nechat volnější a příliš neutahovat, protože při zahřátí se může vlivem tepla smrštit. Jakmile je těsnění nalepeno, zbytek odřízněte.
  • Krok 5: Big Green Egg smontujte zpět. Podržte obruč na keramické základně a matice nechte trochu povolené. Pečlivě umístěte víko do horní obruče a matice opět neutahujte úplně napevno. Ujistěte se, že víko a obruče jsou dokonale srovnané. Pokud je třeba, opatrně je narovnejte, poté dotáhněte pevně všechny matice.

Po skončení je ideální nechat EGG po dobu 24 hodin se zavřeným víkem. Poté je jemně zahřejte. Teplo zajistí, že lepidlo dobře přilne ke keramice. Těsnění by mělo být měněno přibližně jednou za dva roky.

V případě potřeby vyměňte dílčí komponenty - Za kvalitou výrobků (modelů i příslušenství) si Big Green Egg stojí. Každé Big Green Egg je důkladě prohlédnuto a zkontrolováno než opustí továrnu. Díky této kontrole se může zaručit, že výrobek má nejvyšší kvalitu a je ve své kategorii nejlepší. Pokud by se přece jen něco rozbilo nebo nefungovalo, poskytuje Big Green Egg vynikající záruční podmínky a servis první třídy. Pokud by však již některé části nebo příslušenství nebylo možné vlivem opotřebení používat, můžete si sami některé z nich vyměnit za nové. Například teploměr. Tyto díly najdete v sekci Příslušenství - Náhradní díly.

To je v podstatě veškerá údržba potřebná k získání celoživotního zážitku z vašeho Big Green Egg!

Svou péči potřebují také dílčí komponenty keramických grilů Big Green Egg. 

Vlastní kamenná prodejna a sklad

Vlastní kamenná prodejna a sklad

v Lípě u Zlína, k vidění krbové vložky, kamna, grily a další

Působíme po celé ČR

Působíme po celé ČR

krby stavíme po celé ČR

Komplexní kamnářské služby

Komplexní kamnářské služby

od návrhu po realizaci

Tým odborníků

Tým odborníků

vždy připraven vám poradit s výběrem krbu, kamen, grilu, materiálů nebo příslušenství