V čem se liší akumulační kamna od běžných teplovzdušných kamen? Je to schopnost hromadit, nebo-li akumulovat teplo. Aby tuto schopnost akumulační kamna měly, jsou vybaveny různými systémy, jako jsou například akumulační prstence, mastkové obložení, a podobně. Jde o materiály, které díky své vysoké objemové hmotnosti mají schopnost pojmout velké množství tepla vznikajícího při spalování dřeva. Toto teplo tedy nejdříve zadrží a až později jej postupně pouštějí do prostoru. Tomuto se říká sálavé teplo, které je mnohem zdravější než je teplo z teplovzdušných systémů. Akumulační kamna naleznou uplatnění především tam, kde potřebujete relativně nízký hodinový výkon kamen, což je dnes většina nově stavěných rodinných domů, ale i objekty dodatečně zateplené.

Komplexní služby

Komplexní služby

Poradenství, návrhy krbů a kamen, realizace na klíč, nerezové komíny, speciální kamnářské materiály

Trvalá hodnota

Trvalá hodnota

Prodáváme krbové vložky a kamna pouze od prověřených výrobců. Námi postavené krby a kamna jsou vysoké kvality a zaručují tak pro vás trvalou hodnotu.

Nakupujte u odborníků

Nakupujte u odborníků

Máme mnohaleté zkušenosti se stavbami krbů a kamen. Díky tomu víme, jak krb nebo kamna nejlépe konstruovat, aby optimálně plnili svou funkci.