V čem se liší akumulační kamna od běžných teplovzdušných kamen? Je to schopnost hromadit, nebo-li akumulovat teplo. Aby tuto schopnost akumulační kamna měly, jsou vybaveny různými systémy, jako jsou například akumulační prstence, mastkové obložení, a podobně. Jde o materiály, které díky své vysoké objemové hmotnosti mají schopnost pojmout velké množství tepla vznikajícího při spalování dřeva. Toto teplo tedy nejdříve zadrží a až později jej postupně pouštějí do prostoru. Tomuto se říká sálavé teplo, které je mnohem zdravější než je teplo z teplovzdušných systémů. Akumulační kamna naleznou uplatnění především tam, kde potřebujete relativně nízký hodinový výkon kamen, což je dnes většina nově stavěných rodinných domů, ale i objekty dodatečně zateplené.

Komplexní služby

Komplexní služby

Poradenství, návrhy krbů a kamen, realizace na klíč, komíny, servis, nebo jen prostý nákup v našem e-shopu - to vše u nás najdete!

Trvalá hodnota

Trvalá hodnota

Prodáváme krbové vložky a kamna pouze od prověřených výrobců. Námi postavené krby a kamna jsou vysoké kvality a zaručují tak pro vás trvalou hodnotu.

Nakupujte u odborníků

Nakupujte u odborníků

Nejdříve jsme roky sbírali zkušenosti se stavbami krbů a kamen. Tak jsme poznali, co je pro váš krb či kamna dobré. A to vám nyní můžeme nabídnout i prostřednictvím našeho e-shopu.