Jsme tři bratři, které baví vše kolem stavby krbů a kamen. Jiří, Petr a Tomáš Jurčákovi. Každý z nás má jiný životní příběh, ale nakonec jsme se na podzim roku 2019 sešli v jedné firmě, kterou právem můžeme považovat za ryze rodinnou.

Nejsme jen prodejci. Naší hlavní předností je schopnost postavit vám krb nebo kamna špičkové kvality. Klademe důraz na perfektní funkčnost, design a detaily.

Pracujeme s přesností na milimetry. Každý námi postavený krb je unikát, který vhodně zapadne do interiéru vaší domácnosti.

Naše práce vždy začíná od společné schůzky, na které si vyslechneme vaše představy, technické možnosti a požadavky. Případně se spojíme s vaším projektantem či architektem. Následně připravíme vizuální návrh díla a po odsouhlasení všech detailů dílo na klíč zrealizujeme. Na vás pak už zbyde jen poprvé škrtnout sirkou a zapálit ve vašem novém krbu oheň.

Součástí našich služeb je samozřejmě také servis. Pokud se stane, že něco nefunguje tak, jak má, obratem zjednáme nápravu.

Naším přáním je vnést do domova každého zákazníka dílo nejvyšší kvality splňující vysoké architektonické požadavky, zároveň ale dílo jednoduché a praktické. Naším cílem totiž není vybudovat největší firmu v oboru, ale firmu důvěryhodnou, spolehlivou a hlavně oblíbenou. Takovou firmu, která bude pro každého logickou volbou, když si řekne: "Chci si nechat postavit krb." 

Trošku z naší historie

Přestože naše firma vznikla teprve nedávno, její počátky sahají poměrně do dávné minulosti. V roce 1978 postavil náš otec Jiří Jurčák st. s panem ing. Sumem, známým statikem a profesorem ze zlínské stavební průmyslovky, svůj první krb.

Po mnoha letech, založil náš otec se svými spolupracovníky v roce 1997 firmu, která se začala zabývat prodejem a montáží krbových kamen, krbů a kotlů na dřevo a která doposud úspěšně funguje. Jelikož technologie a stavba krbů od roku 1978 významně pokročila, vystudoval v Ostravě dálkově učební obor Kamnář, vstoupil do Cechu kamnářů a posléze začal působit samostatně.

Již od roku 2003 začíná s otcem získávat zkušenosti jeho syn, Jiří Jurčák ml., který se po absolvování studia na SOU v Uherském Brodě zakončeném maturitou plně zapojuje do činnosti firmy, vypracovává se v samostatného odborníka na stavbu krbů a kamen a od roku 2017 začíná pracovat samostatně. Ve firmě zároveň začíná sbírat zkušenosti i nejmladší ze synů, Tomáš Jurčák.

Jelikož díky precizní práci a dobrému jménu firmy práce neustále přibývá, vstupuje v roce 2019 do oboru nejstarší z bratrů, Ing. Petr Jurčák, který má dlouholetou praxi v oboru audit v renomovaných poradenských společnostech a zakládají s Jiřím společnou firmu, která se bude zabývat nejen stavbou krbů a kamen, ale i prodejem a dodávkou samostatných krbových kamen, krbových vložek a kompletního sortimentu potřebného k jejich výstavbě.

V listopadu 2020 jsme se stali Sympatizanty Cechu kamnářů České republiky, od čehož si slibujeme těsnější spojení s těmi největšími odborníky kamnářského řemesla v ČR a nejaktuálnější informace například z připravované legislativy, která může mít na naši činnost významný dopad.

To jsme my

Jiří Jurčák

Jiří se plně věnuje technickému zpracování výstavby krbů našim klientům vč. jejich samotné realizace. Kromě toho poskytuje našim klientům technické poradenství, které mnohdy dlouho dopředu předchází samotné realizaci krbu nebo jiného topidla. Řeč je zejména o celkové stavební připravenosti.

Jakožto absolvent SOÚ v Uherském Brodě s následnou více než patnáctiletou praxí v oboru stavby krbů a kamen je skutečným odborníkem na svém místě.

Jiří Jurčák

Petr Jurčák

Petr má u nás na starost díky své dlouholeté praxi v renomovaných poradenských společnostech, kde vedl týmy auditorů, celkový chod firmy. Kromě běžné každodenní administrativní činnosti a řízení ekonomiky firmy se věnuje i konzultacím s klienty, návrhům vhodných krbů nebo jiných topidel do daného prostoru vč. případné vizualizace ve 3D a jejich následné realizace.

Petr je držitelem osvědčení v oborech Kamnář - stavitel krbů, Kamnář - stavitel kachlových kamen a kachlových sporáků a Kamnář konstruktér individuálně stavěných topidel, které získal v rámci rekvalifikačního kurzu na SOŠ Jarov v Praze pod vedením prezidenta Cechu kamnářů ČR Libora Soukupa a 1. viceprezidenta Cechu kamnářů ČR Víta Peška. 

Petr Jurčák

Komplexní služby

Komplexní služby

Poradenství, návrhy krbů a kamen, realizace na klíč, nerezové komíny, speciální kamnářské materiály

Trvalá hodnota

Trvalá hodnota

Prodáváme krbové vložky a kamna pouze od prověřených výrobců. Námi postavené krby a kamna jsou vysoké kvality a zaručují tak pro vás trvalou hodnotu.

Nakupujte u odborníků

Nakupujte u odborníků

Máme mnohaleté zkušenosti se stavbami krbů a kamen. Díky tomu víme, jak krb nebo kamna nejlépe konstruovat, aby optimálně plnili svou funkci.