Pokud přemýšlíte, že si do svého domova nebo kamkoli jinam pořídíte krb, kamna nebo jiné topidlo, jsme tu my, abychom vám pomohli. Se stavbou krbů, kamen a jiných topenišť máme letité zkušenosti.

Jak pracujeme?

Analýza vašich potřeb a představ

Protože dbáme na to, aby každé námi postavené topidlo plnilo perfektně svoji funkci a aby zároveň odpovídalo představám svých budoucích majitelů, naše práce vždy začíná detailní analýzou vašich představ a zamýšlenému účelu krbu nebo kamen.

U nás se vám nestane, že bychom slepě převzali váš požadavek na stavbu kamen či krbu a tento zrealizovali, aniž bychom si byli jistí, že je to to nejlepší možné řešení z hlediska správné funkčnosti, záruky dlouhodobé životnosti a perfektního designu, který zapadne do celkového konceptu vašeho interiéru. Vždy si nejprve ujasníme, co od vašeho budoucího krbu či kamen očekáváte a v případě potřeby vám vysvětlíme pozitiva i negativa jednotlivých možných variant.

Tuto analýzu můžeme společně provést osobně v naší provozovně, nebo na dálku. Stačí, když nám zašlete vaši představu společně s projektovou dokumentací objektu, ve kterém se má krb nebo kamna realizovat.

Návrh možných řešení

Na základě předchozí analýzy vám navrhneme možná řešení realizace krbu nebo kamen. Připravíme vám zpravidla několik variant a tyto vám naceníme. Na vás pak je vybrat, pro kterou variantu se rozhodnete.

Součástí návrhu může být vyhotovení grafického 3D modelu vč. vizualizací.

vizualizace krbu s krbovou vložkou HAKA 89-45a, zadní přikládání

Jasné cenové podmínky

Pokud se rozhodnete pro spolupráci s námi, přípravíme vám stručnou smlouvu o dílo. Žádné nejasné formulace, žádné právní kličky. Jasně specifikované dílo, jasně stanovená cena a termíny. Na základě odsouhlasené smlouvy o dílo vám zpravidla vystavíme zálohovou fakturu, která nám umožní zajistit hlavní komponenty vašeho budoucího krbu či kamen. 

Důraz na kvalitu a detaily 

Stavby krbů a kamen realizujeme tak, abyste za své peníze dostali dílo, které vám nejen že vydrží opravdu dlouho, ale z kterého budete mít potěšení po celou dobu jeho životnosti. Používáme proto velmi kvalitní materiály, které máme mnohokrát prověřené.

Při naši práci si zakládáme na detailech. Detaily jsou mnohdy tím, co odlišuje jeden krb od druhého. Spolupracujeme proto s několika zámečníky a kováři, kteří pro nás zhotovují na míru připravené ocelové prvky, např. pro účely vyobložení niky na dřevo, soklu krbu (přechod mezi podlahou a krbem), a podobně.

Co vám můžeme nabídnout?

Akumulačně-sálavé krby

Naší specialitou jsou těžké akumulačně-sálavé krby s vnitřní šamotovou vyzdívkou hypokaustového typu, vybavené některou z krbových vložek těch nejlepších výrobců, jako je Hoxter nebo Brunner. Tyto krby lze jako jediné bez potíží používat i v dnes běžných nízkoenergetických a dokonce i pasivních objektech. Takové krby se vyznačují nízkým hodinovým výkonem, který zaručí, že v daném objektu nedojde k přetopení.

Sálavé krby

Tam kde není akumulačně-sálavý krb vhodný, ať už z toho či onoho důvodu, umíme nabídnout klasický jednoplášťový sálavý krb. Stejně jako v případě akumulačně-sálavého krbu se i zde jedná o zcela uzavřené, bezprašné, zdraví prospěšné topidla s pozitivním vlivem na lidské zdraví a psychiku.

Tahové systémy nebo akumulační prstence

Pro výrazné zvýšení účinnosti krbu můžeme vaši krbovou nebo kamnovou vložku připojit na tzv. tahový systém, případně, pokud to prostor neumožňuje, na akumulační prstence. Úkolem těchto systémů je odebrat z horkých spalin odcházejících s krbové nebo kamnové vložky dodatečné teplo, tak aby měly spaliny odcházející do komína nižší teplotu. V obou případech je třeba tento systém vhodně nadimenzovat a prověřit, že bude správně fungovat s ohledem na tah komína. 

Teplovzdušné krby (provětrávané)

Do některých objektů se však ani sálavý krb nehodí a pak může přijít na řadu dříve nejběžnější typ krbu, teplovzdušný. Hlavní výhodou této konstrukce je rychlost, s jakou krb umí do prostoru dostat velké množství tepla. Avšak tam kde je tato vlastnost výhodou, jinde může být nevýhodou. Teplovzdušný krb se proto hodí například do příležitostně obývaných objektů, jako jsou víkendové chaty a chalupy. Nehodí se však ve většině případů do nízkoenergetických a pasivních staveb.

Kombinované krby

Do některých objektů se hodí sálavý nebo akumulačně-sálavý krb, ale v některých situacích je třeba dodat do prostoru teplo rychleji, než jak to dokáže klasický sálavý nebo akumulačně-sálavý krb. V takových případech umíme zkonstruovat uzavřený sálavý nebo akumulačně-sálavý krb, který vybavíme mřížkami s uzavíratelnou žaluzií. Majitel takového krbu si pak může sám regulovat, kdy se má krb chovat jako teplovzdušný a kdy jako uzavřený sálavý. Tímto systémem lze část tepla distribuovat například i do sousedící chodby.

Teplovodní krby (krby s teplovodním výměníkem)

Pro zákazníky, kteří to myslí s topením v krbu opravdu vážně, jsme připraveni nabídnout rovněž teplovodní krb. Takový krb je vybaven kvalitní krbovou vložkou s teplovodním výměníkem, která je zapojena do topného systému daného objektu. 

Volně stojící krbová kamna

V nabídce máme celou řadu volně stojích kamen, od klasických teplovzdušných bez možnosti akumulace tepla, teplovzdušných s možností akumulace tepla, ryze akumulačních tzv. finského typu, nebo kamna teplovodní. Kamna vám rádi pomůžeme vybrat, stejně jako pomáháme vybrat vhodnou krbovou vložku a vhodnou konstrukci krbu. Ke kamnům vám případně pomůžeme zajistit na míru zhotovené podstavné sklo, kamna přivezeme, nainstalujeme a provedeme zkušební zátop.

Komíny

Spolu s krbem nebo kamny vám můžeme nainstalovat i tříplášťový nerezový komín (kouřovod s funkcí komína), přičemž pohledové části komínu můžeme nechat nalakovat dle vzorníku RAL. Jedná se o žádanou službu. Pokud spolu s krbem nebo kamny dodáváme i tento nerezový komín, zajistíme vám rovněž i revizní zprávu.

Prodej

Svépomocným stavebníkům nabízíme možnost konzultace jejich záměru stavby krbu s následným zajištěním jak krbové vložky, tak veškerého potřebného materiálu.

Vlastní kamenná prodejna a sklad

Vlastní kamenná prodejna a sklad

v Lípě u Zlína, k vidění krbové vložky, kamna, grily a další

Působíme po celé ČR

Působíme po celé ČR

krby stavíme po celé ČR

Komplexní kamnářské služby

Komplexní kamnářské služby

od návrhu po realizaci

Tým odborníků

Tým odborníků

vždy připraven vám poradit s výběrem krbu, kamen, grilu, materiálů nebo příslušenství

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení