Dnes jsme zahájili stavbu nového krbu pro jednu moc příjemnou paní ze Zlína-Štípy. Tato klientka už sice krb má, ale starý, s otevřeným ohništěm, jak se dříve krby stavily. O tom, že tyto krby jsou sice fajn pro všechny milovníky romantiky, o tom asi žádná, ale že jejich účinnost při spalování dřeva není zrovna ideální, o tom si asi také nemusíme dlouze povídat.

Nuže, paní klientka si pro svůj nový krb vybrala krbovou vložku Hoxter HAKA 37/50G s izolačním dvojsklem. Půjde o klasický krb s uzavřenou obestavbou, kolem krbové vložky bude krycí rám ze silnostěnné oceli.

Dnes (9.3.2020) jsme začali demolicí původního krbu. Pokud vás zajímá, jak bude stavba pokračovat až po hotový nový krb, sledujte tento článek. Zkrátka: stay tuned! :-)

UPDATE 11.3.2020

Po včerejších přípravných pracích, jako bylo například zhotovení přívodu externího vzduchu pro krbovou vložku, jsme dnes umístili krbovou vložku na své místo, dopojili do komína a připojili na přívod externího vzduchu. Můžeme začít obezdívat.

UPDATE 12.3.2020

Obestavba krbu z akumulačních tvarovek je hotová, zbývá už jen povrchová úprava obestavby (jemný štuk) a na podlahu kolem krbu osadit na míru zhotovený ocelový plát s funkcí nehořlavé podložky.

UPDATE 13.3.2020

Dnes jsme krb v podstatě dokončili, zbývá už jen instalovat ocelovou podložku kolem krbu, ale to až příští týden, nyní je ve výrobě.

UPDATE 26.3.2020

Krb je hotový. Dnes jsme osadili poslední prvek, a to na míru zhotovený plech kolem krbu ze silnostěnné oceli o tloušťce 4 mm. Samozřejmostí je sokl ze stejného materiálu. Vše barevně ladí s krycím rámečkem krbové vložky. Zajímavostí je, že plech je vyroben z jednoho kusu. V mezičase si paní majitelka nechala obytný prostor vymalovat. Přejeme paní majitelce mnoho příjemných chvil strávených u hořícího ohně!

Diskuse

Komplexní služby

Komplexní služby

Poradenství, návrhy krbů a kamen, realizace na klíč, komíny, servis, nebo jen prostý nákup v našem e-shopu - to vše u nás najdete!

Trvalá hodnota

Trvalá hodnota

Prodáváme krbové vložky a kamna pouze od prověřených výrobců. Námi postavené krby a kamna jsou vysoké kvality a zaručují tak pro vás trvalou hodnotu.

Nakupujte u odborníků

Nakupujte u odborníků

Nejdříve jsme roky sbírali zkušenosti se stavbami krbů a kamen. Tak jsme poznali, co je pro váš krb či kamna dobré. A to vám nyní můžeme nabídnout i prostřednictvím našeho e-shopu.