Realizace

Realizace krbů na míru vašim potřebám

Specializujeme se na individuální výstavbu krbů. Krbů sálavých, akumulačních, krbů s teplovodním výměníkem a automatickou regulací hoření, ale i klasických teplovzdušných nebo kombinovaných krbů.
Komplexní kamnářské služby Kamnářství se věnujeme již více než 15 let.
Snížená sazba DPH Většinu našich služeb můžeme poskytnout se sníženou sazbou DPH a tím vám ušetřit peníze.
Tým odborníků S výběrem krbu, kamen, grilu, materiálů nebo příslušenství vám vždy poradíme s vysokou odborností.
Showroom Provozujeme vlastní kamennou prodejnu a sklad v Lípě u Zlína.
Působíme po celé ČR Naše služby nabízíme po celé České republice.

Co vám můžeme nabídnout

Sálavé krby

Zcela uzavřený, bezprašný, s pozitivním vlivem na lidské zdraví a psychiku. Takový je sálavý krb. Nebo též akumulační krb.

Teplovzdušné krby

Rychlé teplo ve velkém prostoru. Krb ve špatně zatepleném domě. Krb na chatě. Rozvody horkého vzduchu do patra. Pro všechny tyto případy je zde klasický teplovzdušný krb.

Kombinované krby

Kombinovaný krb, který spojuje výhody, ale i nevýhody uzavřeného sálavého (akumulačního) krbu a krbu teplovzdušného (provětrávaného). V obývacím pokoji sálavý bezprašný krb a horký vzduch do chodby? S kombinovaným krbem žádný problém.

Teplovodní krby

Krb s kvalitní krbovou vložkou s teplovodním výměníkem s napojením do otopné soustavy. Obvykle navíc standardně s automatickou regulací hoření, třeba od firmy Timpex.

Krbová kamna

Volně stojící krbová kamna od vybraných renomovaných výrobců různého designového ztvárnění. 

Modulární kamna a krby

Krby a kamna ze žárobetonu, případně jiných materiálů, jako je např. mastek. Modulární topidla s velkou akumulační schopností, jejichž předností oproti individuálně navrženému a postavenému krbu či kamnům jsou významně nižší pořizovací náklady.

Tahové systémy a akumulační prstence

Krb, ve které můžete topit podobně, jako v tradičních kachlových kamnech? Nebo rovnou kachlová nebo omítaná těžká kamna? Samozřejmě, ale pouze se správně dimenzovaným tahovým systémem nebo akumulačními prstenci.

Automatická regulace hoření

Automatická regulace hoření zajišťuje optimální průběh hoření v topeništi krbu nebo kamen. Zařízení automaticky reguluje přívod vzduchu do topeniště v závislosti na teplotě spalin. Nad rámec této základní funkce může dále ovládat externí zařízení, jako jsou oběhová čerpadla, třícestné ventily, servopohony...

Jak to probíhá?

Vyslechneme si vaši představu, posoudíme možnosti včetně projektové dokumentace a navrhneme vám takový krb, který bude nejen perfektně fungovat, ale zároveň neudělá interiéru vašeho domu ostudu. Estetika je jednou z věcí, na kterou dbáme.

1. Poptávka a analýza potřeb

Na základě vaší poptávky si nejprve ujasníme, co od vašeho budoucího krbu či kamen očekáváte a prodiskutujeme s vámi jednotlivé možnosti. Tuto analýzu můžeme společně provést osobně v naší provozovně v Lípě u Zlína, nebo na dálku online.

Zašlete nám vaši představu společně s projektovou dokumentací objektu, ve kterém se má krb nebo kamna realizovat a my se vám už sami ozveme. Na úvodní schůzku s námi, ať už osobně, nebo online, si vyčleňte alespoň 1 hodinu času.

2. Návrh možných řešení

Na základě předchozí analýzy vám navrhneme nejlepší řešení realizace krbu nebo kamen, které s vámi prodiskutujeme během druhé osobní schůzky. Nebo vám jej zašleme e-mailem společně s patřičným komentářem. Následuje obvykle příprava a zaslání cenové nabídky.

Součástí návrhu vám můžeme připravit i 3D vizualizaci.

3. Odsouhlasení nabídky a smlouva

Pokud se rozhodnete pro spolupráci s námi, potvrdíte nám cenovou nabídku a my vám připravíme stručnou smlouvu o dílo. Žádné nejasné formulace, žádné právní kličky. Jasně specifikované dílo, jasně stanovená cena a termíny. Na základě odsouhlasené smlouvy o dílo vám zpravidla vystavíme zálohovou fakturu, která nám umožní včas zajistit hlavní komponenty vašeho budoucího krbu či kamen.

4. Realizace

Realizace díla probíhá zpravidla v rozmezí 4–5 dní dle náročnosti stavby. Na přesném termínu zahájení prací se vždy dohodneme s dostatečným předstihem. Samotné výstavbě nemusíte být přítomni, případné detaily díla, na kterých si zakládáme, již spolu budeme mít předem vyjasněny a nebude na vás čekat žádné překvapení.

5. Předání a instruktáž

Po dokončení díla se dohodneme na termínu jeho předání. Součástí předávky je standardně patřičná instruktáž, jak dílo používat. Jinými slovy, jak v něm topit, jak jej udržovat, a tak dále. Dostanete od nás samozřejmě i návod k jeho používání.

I po dokončení a předání díla vám budeme k dispozici, pokud byste od nás potřebovali záruční nebo pozáruční servis.

Reference od našich zákazníků

Přečtěte si, jak spolupráci s námi hodnotí přímo naši zákazníci.
Zobrazit další reference

Ukázky našich realizací

Při naši práci si zakládáme na detailech. Detaily jsou mnohdy tím, co odlišuje jeden krb od druhého. Podívejte se do fotogalerie na naše hotové krby a inspirujte se již provedenými zakázkami.

Krby s rovným prosklením

Na níže uvedených fotografiích naleznete ukázky z námi realizovaných krbů, které byly osazeny některou z krbových vložek s klasickým rovným prosklením ...
Číst více

Krby s rohovým prosklením

Na níže uvedených fotografiích naleznete ukázky z námi realizovaných krbů, které byly osazeny některou z krbových vložek s rohovým prosklením. Přesný ...
Číst více

Krby s třístranným (panoramatickým) prosklením

Na níže uvedených fotografiích naleznete ukázky z námi realizovaných krbů, které byly osazeny některou z krbových vložek s tzv. panoramatickým (třístr ...
Číst více

Krby s průhledovým prosklením

Na níže uvedených fotografiích naleznete ukázky z námi realizovaných krbů, které byly osazeny některou z krbových vložek s průhledovým prosklením. Pře ...
Číst více

Krby se zadním přikládáním

Na níže uvedených fotografiích naleznete ukázky z námi realizovaných krbů, které byly osazeny některou z krbových vložek se zadním přikládáním. Přesný ...
Číst více

Kontakt

Nebojte se zeptat na cokoli, jsme tu pro vás a rádi vám odpovíme.
Nebo nám na sebe jen napište telefonní číslo a my se vám ozveme zpátky.
Petr Jurčák Obchod, technické poradenství, cenové nabídky, 3D vizualizace
+420 777 258 635 petr.jurcak@krbyjurcak.cz
Jiří Jurčák Technické poradenství, stavby krbů a cenové nabídky
+420 777 733 335 jiri.jurcak@krbyjurcak.cz
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Showroom

Rádi vás přivítáme v našem showroomu v obci Lípa nedaleko Zlína, kde pro vás máme připraveny k prohlédnutí a vyzkoušení vzorky krbových vložek, krbových kamen, špičkových grilů Big Green Egg, spoustu potřeb pro grilování a vaření na ohni a nejrůznějšího příslušenství ke krbům, kamnům i grilům.
Otevírací doba: Po–Pá: 08:00–16:00 So–Ne: Zavřeno
Otevírací doba: Lípa 180, 763 11 Lípa (u Zlína)
Pokud s námi chcete zkonzultovat rozsáhlejší projekt, jako je stavba krbu nebo výběr a zapojení krbových kamen, kontaktuje nás prosím nejdříve telefonicky nebo e-mailem, abychom si na vás vyhradili dostatečný čas.

Často kladené otázky

Pokud si od nás necháte postavit krb, krbu vám navrhneme, dodáme veškerý potřebný materiálu včetně krbové vložky, krb postavíme a samozřejmě vás také řádně proškolíme do jeho obsluhy.

Toto je značně individuální záležitost. Nicméně naše dlouhodobá zkušenost nám říká, že stavba průměrně velkého krbu, bez ohledu na to, zda se jedná o akumulační, teplovzdušný nebo teplovodní, trvá 4 až 5 dní. 

Krb vám postavíme kdekoli v České republice.

Chápeme, že pro vás může být složité se v těchto pojmech vyznat. Tak si to pojďme velmi rychle objasnit:

- Pokud chcete nebo potřebujete jednoduché topidlo, které někam postavíte, připojíte na komín, pak s největší pravděpodobností budete vybírat mezi krbovými kamny. Výběr je obrovský, od obyčejných plechových, po ryze akumulační kamna.

- Pokud byste rádi, aby bylo topidlo zakomponováno do interiéru, aby mu bylo přizpůsobeno, pak je pro Vás jasnou volbou krb. Krb, jehož součástí je krbová vložka, která slouží jako topeniště a je jakýmsi motorem celého krbu.

 

Základem je ujasnit si, jakým způsobem by mělo být teplo, které vznikne ze spáleného dřeva, využito. Může být distribuováno do místnosti (případně do více místností přes rozvody horkého vzduchu) pomocí horkého vzduchu vytvořeného v komoře krbu, může být z krbu do prostoru předáváno prostřednictvím sálavého tepla, nebo může být z většiny ukládáno do vody. Případně různé kombinace předchozích variant. Každá má přitom své výhody i nevýhody.

Právě proto, že se jedná o poměrně složitou problematiku, nabízíme vám konzultace. Obecně lze ale říci, že je potřeba brát v úvahu tepelné ztráty objektu, ve kterém má být krb postaven, účel krbu a neposlední řadě také stavebně-technické faktory, které někdy mohou být pro stavbu krbu limitující. 

Při hoření dřeva dochází ke spalování kyslíku. To znamená, že pokud do krbové vložky nebo kamen není vzduch přiváděn z exteriéru, dochází ke spalování vzduchu z místnosti. Což, jak se jistě shodneme, není zrovna ideální - vzduch potřebujeme k dýchání. Nehledě na fakt, že spálený vzduch se do místnosti musí nějak doplňovat, což je v dnes stavěných těsných domech poněkud problém. Další fakt je, že spalovací proces je v tomto případě negativně ovlivňován tlakovými podmínkami v místnosti, např. při zapnutí digestoře, odtahového ventilátoru v koupelně, atp.

Proto téměř vždy doporučujeme přisávání vzduchu z exteriéru zhotovit.

Vlastní kamenná prodejna a sklad

Vlastní kamenná prodejna a sklad

v Lípě u Zlína, k vidění krbové vložky, kamna, grily a další

Působíme po celé ČR

Působíme po celé ČR

krby stavíme po celé ČR

Komplexní kamnářské služby

Komplexní kamnářské služby

od návrhu po realizaci

Tým odborníků

Tým odborníků

vždy připraven vám poradit s výběrem krbu, kamen, grilu, materiálů nebo příslušenství